Açılış Organizasyonu

Açılış organizasyonları, kalabalık toplulukların katılımıyla gerçekleşen ve öncesinde yoğun hazırlıklar gerektiren çalışmalardır. Yaşamın her alanında faaliyet gösterebilecek gerek ticari, gerekse sosyal kurumların topluma lanse edilmesi amacıyla düzenlenen bu tür açılış organizasyonları yoğun emek, profesyonel tasarım, bilgi birikimi ve tecrübe gerektirir. Açılışı yapılacak olan kurum veya kuruluşun kendine has unsurları göze alınarak hazırlanan açılış törenlerinin başarılı olabilmesi için en ince ayrıntının hesaplanması ve günler önceden planlanması zorunludur.

Her bir açılış organizasyonunun kendine has farklı özellikleri vardır. Açılışı yapacak olan işletme veya kurumların açılışlarda kullanılan dekoratif unsurlar ve temalar, açılışı yapılacak olan işletme sahibinin bütçesine göre belirlenir. Bu sebeple açılış organizasyon fikirleri, bu iş için ayrılan bütçeye göre farklılıklar gösterir.

Açılış Planlaması Nasıl Yapılır?

Açılışlar, açılışı yapacak kişi veya kurumlar için en özel günlerden biridir. Bu sebeple açılış gününün tam bir bütünlük ve düzen içerisinde gerçekleşmesini dilerler.  Açılış öncesi profesyonel firmalarla görüşülmesi halinde farklı konseptler içeren açılış organizasyon paketleri sunulur. Belli bir konsept üzerinde anlaşma sağlanması halinde açılış öncesi keşif yapılarak iç ve dış mekan süslemelerinde kullanılacak malzemeler belirlenir.

Ayrıca açılışa katılım sağlayacak olan misafirlerin listesi oluşturularak sunumu yapılacak ikramlar belirlenir. Her bir adımı profesyonelce ve büyük bir titizlikle hazırlanan açılışlarda asıl amaç, katılım sağlayan misafirlere unutulmaz bir gün geçirtebilmek olmalıdır.

Açılış Organizasyonları Profesyonellik Gerektirir

İstenilen açılış ya da karşılama faaliyetleri, profesyonel firmalar tarafından belirli konseptlerle gerçekleştirilir. Bu tür işinin ehli firmalarla çalışmak organizasyonun baştan sona kusursuz bir şekilde gerçekleşmesi adına önemli bir husustur.  Açılış organizasyonlarında hem dış mekan, hem de açılışı yapılacak olan işletmenin iç dizaynı büyük bir titizlikle düzenlenmeli, açılışın benzersiz ve unutulmaz olması adına gerekli tüm unsurlar önceden hesaplanmalıdır. Örneğin dükkan açılışı veya kafe açılışında ne ikram edilir konusu bile titizlikle hazırlanan planlamanın bir parçasıdır.

Açılışlar işletme veya kurumların prestiji açısından da büyük öneme sahiptir. Açılış öncesi yapılan süslemeler, müzik veya eğlenceli gösteriler akılda kalıcı olmak adına önemli unsurlardır. Özellikle dış mekan süslemeleri ilgi çekici şekilde düzenlendiğinde katılımın beklenenden daha kalabalık olması söz konusu olacaktır. Profesyonel açılış firmaları görselliği ön plana çıkaracak süslemeler dahilinde balonlar, çiçekler ve profesyonel ses sistemleri kullanarak ilgi odağı olmanıza önemli katkılar sağlar.

Açılış Organizasyonlarında Karşılama ve Uğurlama

Açılış organizasyonları baştan sona bir bütünlük ve düzen içerisinde yürütülmeli, açılışa katılan tüm konuklar açılış töreni boyunca rahat ve huzurlu bir şekilde zaman geçirebilmelidir. Yapılan açılışa katılacak olan davetlilerin toplumdaki statülerine uygun şekilde karşılanması ve uğurlanması da ayrı bir ön hazırlık gerektirir. Davetliler bu konuda eğitim almış host ve hostes personeller tarafından karşılanmalı ve en nazik şekilde uğurlanmalıdır. Açılış organizasyonu açılış sırasında ikram edilecek yiyecek ve içeceklerin seçiminde de titizlik gerektirir.

Eğer açılış sırasında ve sonrasında yemek veya kokteyl sunulacaksa sunum yapılacak mekana uygun şekilde dekorasyon yapılmalı, mekan bistro masalar ya da kokteyl masalarıyla donatılmalıdır.

Açılış Organizasyonu Hizmetlerimiz

 • Açılış organizasyonu
 • Nişan organizasyonu
 • Kına organizasyonu
 • Düğün organizasyonu
 • Sünnet düğünü organizasyonu
 • Ürün ve hizmet kiralama
 • Müzik grupları

Açılış Organizasyonlarında İkram ve Sunumlar

Açılışlarda konuklara sunulacak ikramlar kadar, sunumu yapacak olan personel seçimi de büyük önem taşır. Sunumda görev alacak personelin garsonluk konusunda tecrübeli olması, olası karışıklığın önlenmesine ve zamanın verimli kullanılmasına katkı sağlar. Açılış hostesi, garson, karşılama ve uğurlama personelinin tam bir bütünlük ve uyum içerisinde çalışması, açılışın kusursuz sonuçlanması adına oldukça önemlidir. Açılış organizasyonları yanı sıra,

 • Düğün,
 • Nişan
 • Sünnet
 • İş yemekleri
 • Mağaza, dükkân açılışları
 • Sünnet organizasyonları
 • Kurumsal organizasyonlar gibi birçok farklı etkinliğe imza atan profesyonel firmalar, beklentilerin en üst düzeyde karşılanması adına önemli katkılar sağlar.

Açılış organizasyonları açılışı yapılacak olan işin faaliyet gösterdiği sektöre göre de değişkenlik gösterebilir. Kimi açışlar kurumsal bir ağırlıkta planlanırken, bazı açılışlarda dans ve müzik gösterileri ile katılımcıların coşkulu bir gün geçirmesi sağlanır.

Açılış ikram ve sunumları açılışı yapılan işletmenin prestijine olumlu katkı sağlayacak unsurlardır. Profesyonel açılış firmaları bunun bilincinde olarak yeme içme konusunda büyük hassasiyet gösterir. Açılış yemekleri, içecekler ve kokteyller konusunda uzman kişiler tarafından özenle seçilerek davetlilere sunulur. Birçok organizasyon firması yemekli organizasyonlar için tanınmış catering firmalılarıyla anlaşarak açılış gününde taze ve lezzetli yiyeceklerin sunulmasını garanti altına alır.

Müzik ve Show Açılışların Vazgeçilmezidir.

Açılış öncesi belirlenen konsept eğlencenin ağırlıklı olarak kullanılmasına uygun ise, profesyonel ses sistemleri, dans gurupları, sanatçılar ve çocukları eğlendirecek palyaço veya maskotlarla zengin bir program oluşturulur. Bu tür açılışlar başından sonuna dek giderek artan bir tempoda devam eden eğlenceyle devam eder. İsteğe bağlı olarak barkovizyon gösterileri, ışık oyunları, havai fişek gösterileri gibi etkinliklerle ilginin sürekli üst düzeyde sürmesi sağlanır. Böylece dükkân ve mağaza açılışları uzun süre akılda kalacak bir aktivite ile ticari faaliyetlerine başlar.

Açılış sırasında yayınlanacak müzik parçaları veya sahne alacak sanatçılar da açılışın ruhuna uygun olarak seçilir ve açılış boyunca davetlilerin eğlence içerisinde zaman geçirmesi hedeflenir.Açılışı yapılacak olan işletmenin bulunduğu yer ve mekan da yapılacak aktivitelerin konseptini belirleyecek olan organizasyon firmasına fikir verir. İç ve Dış mekanın düzenlenmesi, açılışta kullanılacak olan süslemeler açılışı yapılacak mekanın büyüklüğüne göre farklılık gösterir.

Açılış Organizasyonlarında Süsleme

Açılış organizasyonu öncesi açılışı yapılacak firma sahibi ve organizasyon şirketi arasında yapılan görüşmelerde açılış konsepti belirlenir. Gerek iç, gerekse dış mekanda kullanılması uygun görülen süsleme materyalleri açılış öncesinde gerekli görülen yerlere yerleştirilerek beklentileri karşılayacak görsellik elde edilir.

Açılış süsleri bir organizasyonda ilk göze çarpan unsurdur. Bu sebeple en etkili görselliğin sağlanabilmesi amaçlanır. İşletmelerin logo renklerine uygun balon zincirleri, balondan kemerler en dikkat çekici uygulamalardır. Genellikle mekan girişlerine ve ön cephelere kurulan balon süslemelerinin yanı sıra rengarenk çiçekler ve renkli kumaşlarla yapılan bezemeler de dikkat çekicidir. Müşteri talepleri doğrultusunda şişme görseller de kullanılarak açılışın uzak mesafelerden de fark edilmesi sağlanabilmektedir.

Açılış Organizasyon Fiyatları

Her bir açılışın kendine has özellikleri ve açılışı yapacak olan işletmenin farklı beklentileri vardır. Bu sebeple açılış organizasyon fiyatları değişkenlik gösterir. Açılış organizasyon fiyatları, seçilen açılış paketlerine göre belirlenir. Ayrıca açılış yapacak olan işletmenin ekstra taleplerinin olması da fiyatın artmasına yol açan etkenler arasındadır. Açılışlar işletmelerin ticari faaliyetlerine başladıkları ilk resmi gün olması sebebiyle büyük bir öneme haizdir. Bu sebeple açılış gününün tam bir bütünlük ve uyum içerisinde sürmesi ve katılım sağlayan davetlilerin keyifli zaman geçirmesi en önemli beklentidir. Profesyonel firmalar tarafından düzenlenen açılışlarda her şey önceden planlandığı için her şey baştan sona kusursuz ve eksiksiz bir şekilde devam eder.

Uzun yıllar boyu akılda kalacak bir organizasyona ev sahipliği yapmak için tecrübe ve bilgi birikimi olan firmalarla temasa geçmek firmanız açısından bir prestij olacaktır. Böylece ticari yaşamınıza daha yüksek bir motivasyonla başlayıp kısa süre içerisinde tanınırlığınızı artırabilir ve katılımcı olarak açılışınıza gelen kişileri potansiyel müşteri haline dönüştürebilirsiniz.

Açılış Organizasyon Fotoğraf Galerisi

WhatsApp chat